frederik

frederikov gulaash :-)

frederik

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
frederik

Ak chcete zistiť, či ste na zodpovedné rodičovské poslanie dobre pripravení, riaďte sa nasledujúcimi pokynmi:
 
1a. ženy: Prvý krok v príprave na materstvo je jednoduchý. Oblečte si župan a na brucho si zaveste vrece s fazuľou. Noste ho nepretržite 9 mesiacov, potom desatinu fazule odoberte.
 
1b. Muži: V rámci príprav na otcovstvo zájdite do najbližšej drogérie, vysypte obsah peňaženky na pult a povedzte predavačke, aby si vzala, koľko chce. Potom zájdite do supermarketu a oznámte vedúcemu, že si môže nechať od vášho zamestnávateľa previesť celý váš plat.
 
2. Aby ste si vyskúšali, ako to bude vyzerať v noci, prechádzajte sa denne od piatej odpoludnia po obývacej izbe a na ramene pri tom držte mokrú tašku vážiacu 3 - 6 kg. O desiatej si choďte ľahnúť, ale presne o polnoci vstaňte a pochodujte až do jednej. Potom si nastavte budík na tretiu hodinu rannú. Pretože nezaspíte, o druhej vstaňte a dajte si panáka. O tri štvrte na tri, určite choďte do postele. Až začne o tretej zvoniť budík, rýchlo vyskočte, ale nerozsvecujte. Do štvrej hodíny spievajte uspávanku, potom si budík nastavte na piatu. Vstaňte a spravte raňajky. Toto robte päť rokov a tvárte sa pri tom veselo.
 
3. Vezmite melón a vydlabte z neho dreň. Potom v ňom vyvŕtajte otvor o veľkosti pingpongovej loptičky, zaveste ho na špagát k stropu a rozhojdajte. Vezmite misku s krupicovou kašou a skúste ju po lyžičkách dostať do melóna. Musíte však predstierať, že ste lietadlo, to znamená, že by ste mali vrčať a robiť z lyžičkou krúživé pohyby. Vytrvajte, pokiaľ polovica kaše nezmizne, a potom si zvyšok vylejte na nohavice. Pokiaľ ste to zvládli, ste pripravení na kŕmenie ročného dieťatka. Aby ste sa prichystali i na batoľa, zababrite pohovku nejakou nátierkou a všetky záclony zašpiňte džemom. Za radiátor hoďte chlieb z maslom a niekoľko mesiacov ho tam nechajte.
 
4. Obliekanie malých detí nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. K nácviku potrebujete chobotnicu a sieťovanú tašku. Pokúste sa nastrkať chobotnicu do tašky tak, aby žiadne chápadlo neviselo von. Máte na to celé dopoludnie.
 
5. Zabudnite na športové auto a kúpte si kombi. A nemyslite si, že s ním budete môcť parkovať pred domom. Z rodinnými autami sa totiž majitelia nemôžu veľmi chváliť. Ak by ste chceli vedieť, ako to bude vyzerať, kúpte kornútok čokoládovej zmrzliny a položte ho do priehradky pod prístrojovú dosku. Potom do prehrávača strčte mincu, roztrhnite rodinné balenie čokoládových sušienok a odrobinky vysypte na zadne sedadlo. Nakoniec prejdite kapotu po oboch stranách hrabľami.
 
6. Nácvik prechádzky: Oblečte sa a pol hodiny čakajte pred záchodom. Potom vyjdite pred domové dvere, ale hneď nato sa vráťte. To isté zopakujte ešte dvakrát. Potom sa niekoľkokrát prejdite k bránke a zas späť k domu. Nakoniec vyjdite na chodník a päť minúť sa veľmi pomaly prechádzajte. Podrobne preskúmajte každý špačok, žuvačku, papierovú vreckovku, mŕtveho chrobáka a psie hovienko, ktoré nájdete. Občas sa pár metrov vráťte, a potom znova pokračujte ďalej. Vo chvíli, keď vyvrátite hlavu a začnete kričať, že už to ďalej nevydržíte ani minútu, ste pripravení vziať dieťa na prechádzku. Vyjavených susedov si nevšímajte.
 
7. Bežte do supermarketu. Vezmite si zo sebou niečo, čo sa podobá predškolskému dieťaťu. Ideálna je dospelá koza. Ak plánujete viac deti, jedna koza nebude stačiť. Vybavte si nákup na celý týždeň, bez toho, aby ste z nich spustili zrak. Uhraďte všetko, čo zjedia, alebo zničia.
 
8. Naučte sa naspamäť mená všetkých postavičiek z detských večerníkov. Kremienkom začínajúc a psom Fíkom končiac. Ak sa v kúpeľni pristihnete, že si spievate zvodnú melódiu večerníčka, budete na rodičovstvo dobre pripravení.
 
9. Všetko, čo poviete, minimálne päťkrát zopakujte.

10. Kým urobíte definitívne rozhodnutie, zájdite na návštevu k známym, ktorí už deti majú. Preberte si s nimi chyby, ktorých sa podľa vášho názoru vo výchove dopustili a vysvetlite im, ako by mali postupovať. Nezabudnite pritom zdôrazniť dôležitosť trpezlivosti a dôslednosti, bez ktorých žiadny rodič nič nedosiahne. Navrhnite im, ako by mohli svoje ratolesti naučiť chodiť na nočník, jesť príborom, poslúchať a chodiť do postele bez odvrávania.

Dodatok k bodu 10. Vychutnajte si to - bude to totiž naposledy, kedy budete mať na všetko odpoveď.

 
Nie ste prihlásený, pre pridavanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader